Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • sevgi mi bağımlılık mı

    2010 yılında Brenda Schaeffer tarafından kaleme alınan kitabın adıdır.Çevirisini yapan yazarımız A. Aslı Atay'dır. Sevgi mi Bağımlılık Mı sizce nedir ben bu kitabı okuduğumda yazara hak verdim bence bağımlılık sevgi bir yere kadar evlilik monotonlaşınca herkes hayatında ki rolü oynamaya başlıyor eş yemek yapıyor çocuğu ile eşi ile ilgileniyor ve çocuk annesine koca da karısına bağımlı hale geliyor bu bağımlılık sevgiyi öldürüyor kadında kocasına korunma adına bağımlı hale geliyor bu durumdan şu çıkıyor evlilik aşkı sevgiyi bitiriyor.

    Sevgi tabi ki.. Ama dediğiniz gibi bunların hepsi doğru. Sevdiğimiz kişiden çocuk istememiz en normal olanı. ama sonradan roller değişmekte sanırım. Ne bileyim hep böyle gideceğini sanıyor insan. Ama bazı şeyleri de göze almak gerek. Ya o ya o diye :) yani ya o dan kastım çocuk olunca eşine daha az vakit harcayacaksın o da işte vs. olacak aman zor ya

    Hissettiğiniz şeyin sevgi mi, aşk mı yoksa takıntı derecesinde bir bağımlılık mı olduğu önemlidir. Zira bu 3 kavramın arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Sevgi ve aşk en özel duygulardan iken takıntı derecesinde bağımlılık ve saplantı, hem kişiye hem de karşısındakine zarar verir.

    polissozluk polis_sozluk polissozluk